Weryfikacja telefoniczna konta na YouTube

Wszelkiego rodzaju materiały wideo przeżywają obecnie swój dobry czas. Dziennie wszyscy użytkownicy oglądają filmiki przez miliard godzin. Wiele znanych i mniej znanych osób prowadzi własne kanały na tym portalu. Są one bardzo cenione także w marketingowym świecie. Materiały wideo docierają do szerokiego grona odbiorców na wszystkich kontynentach. YouTube próbuje bronić się przed spamem i fałszywymi kontami. Służyć temu ma weryfikacja telefoniczna konta na YouTube.

Zalety telefonicznej weryfikacji telefonicznej konta na YouTube

Weryfikacja zajmuje kilka chwil, a plusy z niej płynące są naprawdę spore. Użytkownik może dodawać filmiki dłuższe niż 15 minut. W czasach rosnącej popularności treści wideo ma to ogromne znaczenie. Przygotowanego materiału nie trzeba dzielić na kilka części, co jest wygodne dla widzów. Weryfikacja umożliwia też dodanie niestandardowej miniatury. YouTube proponuje kilka wersji, ale nie zawsze one nam odpowiadają. Dzięki tej opcji możemy wgrać plik JPG, GIF, BMP czy PNG, który według nas najbardziej pasuje do przesłanego materiału. Niestandardowa miniatura powinna mieć 1280×720 pikseli, a jej rozmiar nie powinien przekraczać 2MB. Warto pamiętać też o proporcjach: 16:9. Oczywiście weryfikacja telefoniczna to także spore ułatwienie dla samego YouTube. Proces ten ogranicza ewentualne nadużycia, a przy tak ogromnym serwisie ma to duże znaczenie. Zweryfikowane konto to także łatwiejsze zgłaszanie błędów – przejście tego procesu jest potwierdzeniem prawdziwości konta.

Proces weryfikacji w kilku krokach

Weryfikacja telefoniczna konta na YouTube krok 1

źródło YouTube

 

 

Krok 1:
Na początku wybieramy kraj i sposób przekazania nam kodu weryfikującego. Do wyboru mamy telefon z automatycznym nagraniem głosowym i SMS. Następnie musimy wpisać numer telefonu. Nie musimy wpisywać dodatkowych numerów kierunkowych, przykładowy format wpisywania jest wyświetlony pod rubryką. Należy pamiętać o tym, że możemy zweryfikować maksymalnie dwa konta na YouTube rocznie z wykorzystaniem tego samego numeru telefonu.

 


Weryfikacja telefoniczna konta na YouTube krok2

źródło YouTube

Krok 2:
Kolejnym krokiem jest wpisanie 6 cyfrowego kodu i kliknięcie na przycisk Prześlij.


Weryfikacja telefoniczna konta na YouTube podsumowanie 1

źródło YouTube

Weryfikacja telefoniczna konta na YouTube podsumowanie 2

źródło YouTube

Krok 3:
Następny krok jest już tylko podsumowaniem wszystkich poprzednich czynności. weryfikacja telefoniczna konta na YouTube przebiegła pomyślnie.

 

 

 

 

 

Prowadzenie kanału na YouTube daje ogromne możliwości dotarcia do potencjalnego klienta. Udostępniając atrakcyjną treść możemy pozyskać stałych widzów – subskrybentów. Dzięki temu w łatwy sposób będziemy mogli dotrzeć do osób, które zainteresowały się marką. Warto wykorzystać ten kanał w działaniach marketingowych.