Kto pyta nie błądzi!

W tej sekcji możesz uzyskać wiele ciekawych informacji na temat stron internetowych, jak i materiałów reklamowych. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, tutaj znajdziesz na nie odpowiedź! Jeśli wciąż masz jakiekolwiek wątpliwości zawsze możesz skontaktować się jednym z naszych ekspertów.

Pozycjonowanie stron

1Na czym polega pozycjonowanie stron?
Pozycjonowanie stron to szereg procesów, których celem jest podwyższenie pozycji strony w naturalnych wynikach wyszukiwania Google (i innych wyszukiwarkach internetowych również). Na skuteczność pozycjonowania mają wpływ takie czynniki jak: dobór adekwatnych słów kluczowych, optymalizacja strony, wartościowe linki wewnętrzne i zewnętrzne, profesjonalne zaplecze SEO. Bardzo ważne jest również aby pozycjonowanie nie było spamowaniem, które może w rezultacie obniżyć pozycję strony w Google.
2Jaka jest różnica między naturalnymi wynikami wyszukiwania, a płatnymi wynikami wyszukiwania.
Generalnie pozycjonowanie dotyczy naturalnych, czyli niepłatnych wyników wyszukiwania. Na organicznej liście wyników wyszukiwania znajduje się każda zgłoszona do Google strona. Nie trzeba więc płacić za to aby Google ustawiło naszą witrynę w swoim rankingu. Z kolei płatne wyniki wyszukiwania dotyczą reklam. Strony oznaczone jako reklama znajdują się na samej górze, zaraz przed listą bezpłatnych wyników wyszukiwania. Aby znaleźć się na liście płatnych wyników wyszukiwania należy opłacić kampanię reklamową obsługiwaną przez Google AdWords.
3Czy pozycjonowanie to proces jednorazowy?
Pozycjonowanie stron internetowych to proces długotrwały. Jeśli ktoś oferuje Tobie jednorazową usługę pozycjonowania z pewnością wprowadza Ciebie w błąd. Pozycjonowanie strony www trwa od 3 miesięcy do nawet 1 roku w zależności od konkurencyjności i pozycji, którą ma zająć Twoja witryny. W tym czasie zostaje zrealizowany szereg procedur, które sprawiają, że strona podskakuje w wynikach wyszukiwania i zostaje na tej pozycji na długi czas.
4Czym są słowa kluczowe?
Najłatwiej określenie słów kluczowych można wyjaśnić jako słowa lub frazy (np. projektowanie stron Toruń), których użytkownicy używają w celu znalezienia w wyszukiwarce interesujących ich produktów/usług. Analiza słów kluczowych odnosi się do badania zachowań użytkowników wyszukiwarek. Im więcej słów kluczowych znajdzie się w treści na Twojej stronie tym łatwiej dotrzesz do szerszego grona odbiorców. Dobór odpowiednich słów kluczowych to jeden z najważniejszych elementów pozycjonowania.
5Czy optymalizacja strony jest konieczna?
Tak, optymalizacja strony jest obok słów kluczowych najważniejszym elementem pozycjonowania. Optymalizacja poprawia czytelność i wydajność strony internetowej. Ten jednorazowy proces składa się na optymalizację treści, jak i optymalizację kodu strony. Po prawidłowym przeprowadzeniu optymalizacji strona staje się przyjaźniejsza dla użytkowników, jak i samej wyszukiwarki Google.
6Czym jest zaplecze SEO?
Zaplecze SEO to zbiór specjalnych stron www, które buduje się w celu skuteczniejszego pozycjonowania określonej witryny. Strony zapleczowe najczęściej tworzone są w formie blogów, lub też poradników. W zapleczu SEO umieszcza się linki do pozycjonowanej strony. Ich ilość i wartość uskutecznia proces pozycjonowania.
7Czym są linki wewnętrzne i linki zewnętrzne?
Linki wewnętrzne odsyłają do konkretnego miejsca na jednej stronie internetowej. Najczęściej stosuje się je w przypadku rozszerzenia danej kwestii na innej podstronie. Jeśli widzisz na jakiejś stronie www przycisk „Przejdź dalej” „Czytaj dalej” z całą pewnością patrzysz na link wewnętrzny. Z kolei link zewnętrzny, prowadzący do pozycjonowanej strony umieszczany jest w innym serwisie w celu zwiększenia popularności pozycjonowanej witryny. Zarówno linki wewnętrzne, jak i zewnętrzne mają istotny wpływ na pozycjonowanie. Budowanie struktury linków w fachowym języku nazywa się link building.
8Na czym polega optymalizacja zdjęć na stronie www?
Google indeksując strony internetowe zwraca szczególną uwagę na znajdujące się na nich elementy graficzne. Optymalizacja zdjęć, jak i grafik polega na odpowiednim zmniejszeniu ich wielkości (przy zachowaniu wysokiej jakości), oraz na prawidłowym opisaniu ich zawartości. Dobrze zredagowana nazwa zdjęcia, jak i dodanie słów kluczowych może istotnie wpłynąć na pozycję strony ww Google. Sprawia to że optymalizacja zdjęć na stronach internetowych jest bardzo ważnym zabiegiem.
9Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Internet to dla Twojej firmy najlepsze źródło promocji. Jeśli chcesz zdobyć nowych Klientów i rozszerzyć swoją działalność pozycjonowanie stron okaże się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Strona www to Twoja najlepsza reklama!

Projektowanie stron www

1Co to jest domena www?
Domena to inaczej adres strony www. Naszą domeną internetową jest topranking.com.pl. Najczęściej adres strony internetowej zaczyna się od www, choć nie jest to regułą (jeśli nazwa domeny jest długa można zrezygnować z www). Domeny internetowe wykupuje się w specjalistycznych serwisach. Koszt rejestracji domeny wynosi około 100 zł rocznie.
2Czym jest serwer internetowy?
Bez serwera internetowego nie zadziała żadna strona internetowa. Jest to taki „komputer matka” na stałe podłączony do internetu. Na serwerze przechowywane są pliki źródłowe stron internetowych. Wysyła on informacje do wyszukiwarek odpowiadając na potrzeby osób odwiedzających konkretną witrynę.
3Czym jest hosting?
Hosting to pojęcie odwołujące się do wynajęcia miejsca na serwerze. Jest to usługa która polega na udostępnieniu danej ilości miejsca na konkretnym serwerze. Opłaty za hosting kształtują się w zależności od ilości zajmowanego miejsca na serwerze, jak i różnych opcji dodatkowych.
4Co otrzymam w ramach usługi projektowania stron www?
Otrzymasz profesjonalny projekt graficzny strony www. Masz do wyboru projekt strony www z szablonu, lub też w pełni spersonalizowany projekt strony. W trakcie projektowania masz możliwość korekty projektu i dodawania nowych funkcji. Po zaprojektowaniu wyglądu witryny przychodzi czas na postawienie strony na danym serwerze. Korzystamy z Wordpressa – nowoczesnego systemu zarządzania treścią stron www. Zadbamy o wydajność strony i poprawną nawigację. Dajemy Tobie również możliwość profesjonalnej optymalizacji strony www. Przetestowana i poprawnie działająca strona zostaje zainstalowana pod Twoją domeną.
5Ile trwa projektowanie strony internetowej.
Czas projektowania stron zależny jest od zaawansowania projektu. Im więcej treści i podstron ma się pojawić na Twojej stronie www tym dłużej będziesz musiał na nią poczekać. Przykładowo, projektowanie strony zawierającej 6 podstron trwa około 2 tygodnie.
6Co powinna zawierać dobra strona www Twojej firmy?
Oto kilka niezbędnych elementów, które sprawiają że stron internetowa jest idealna:
 • informacje o firmie – kilka słów o historii firmy, o prowadzonej działalności, o założeniach i osiągnięciach;
 • dane kontaktowe firmy– adres firmy (może być w formie mapki), telefon i adres mailowy, lub tez formularz kontaktowy;
 • oferta – precyzyjnie opisane produkty lub usługi; oferta powinna wyczerpująco określać działalność Twojej firmy; powinna być zrobiona tak aby użytkownik mógł łatwo się po niej poruszać;
 • referencje/realizacje – pochwal się tym co umiesz najlepiej i wstaw zdjęcia swoich realizacji lub opinie swoich Klientów. Staniesz się tym samym bardziej wiarygodny;
 • aktualności – nie tylko informacje dotyczące Twoje firmy, ale także interesujące treści dotyczące nowinek z branży, lub możliwości wykorzystania Twoich produktów.
7Co to jest Wordpress?
Wordpress jest platformą ułatwiającą zarządzanie stronami www. Profesjonalnie taki system nazywa się CMS. Początkowo Wordpress został przeznaczony do prostej obsługi blogów. Dziś jednak rozwinął się na tyle, że daje możliwość projektowania kompletnych serwisów www. Bardzo dużo firm korzysta z Wordpressa, w tym nasza agencja. Jest to najlepsze dostępne narzędzie do zarządzania stronami internetowymi.
8Czym jest system CMS?
Bardzo często mówi się, że dziś każdy może zarządzać stronami www. Jest to możliwe dzięki systemowi CMS, czyli oprogramowaniu do zarządzania treścią stron www. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań CMS jest Wordpress, o którym pisaliśmy w poprzednim pytaniu. Wdrożenie systemu CMS jest niezbędne w przypadku stron często aktualizowanych. Jeśli skorzystasz z oferty strony www z systemem CMS nauczymy Cię pełnej obsługi własnej witryny.
9Czym jest responsywna strona www?
Responsywna strona www (inaczej RWD) to technologia dzięki której strona internetowa w prosty sposób automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu na którym jest wyświetlana. Responsywność stron www odpowiada wszelkim standardom nowoczesnego projektowania. Jest szczególnie ważna ze względu na zróżnicowanie urządzeń na których użytkownik może przeglądać strony internetowe (laptop, tablet, smartphone). Responsywne strony www zajmują lepszą pozycję w Google.

Filmy i animacje

1Czy mogę wstawić film/prezentację/animację na stronę www?
Oczywiście! Nie widzimy żadnych przeszkód dla których nie można by było wstawić tych materiałów reklamowych na Twoją stronę www. Ponadto każdy film reklamowy i każda prezentacja może być również opublikowana na Twoim profilu w mediach społecznościowych.
2Ile trwa wykonanie prezentacji firmy/animacji/filmu reklamowego/filmu z drona?
Czas wykonania jest oczywiście zależny od stopnia skomplikowania konkretnego projektu. Przeciętnie okres oczekiwania na otrzymanie gotowego materiału trwa:
 • prezentacja firmy – od 3 do 5 dni roboczych;
 • animacja – od 5 do 7 dni roboczych;
 • film reklamowy – od 10 do 20 dni roboczych;
 • filmowanie dronem – od 5 do 10 dni roboczych;
3Gdzie można latać dronem?
Drony, jako Bezzałogowe Statki Powietrzne objęte są przepisami Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Według regulacji prawnych filmowanie dronem jest zakazane w strefach kontrolowanych lotnisk cywilnych i wojskowych, w strefach ograniczonych czasowo, jak i w strefach niebezpiecznych.
4Czy trzeba posiadać licencję na filmowanie dronem?
Aby w pełni legalnie wykonywać filmy z drona należy posiadać licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dodatkowo w przypadku niektórych stref wymagana jest wcześniejsza zgoda Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, lub też innego podmiotu, który zarządza daną strefą.
5W co wyposażone są nasze drony?
Nasze drony wyposażone są w następujące elementy:
 • kamerę z funkcją aparatu nagrywająca w jakościach Full HD i 4K;
 • unoszone śmigła, dzięki czemu nie pojawiają się one w żadnym kadrze;
 • kontroler do drona;
 • stabilizator obrazu zapewniający dynamiczne ujęcia;
 • Kamera zainstalowana w naszym dronie ma możliwość obrotu o 360 stopni. Drony mogą transmitować wydarzenia na żywo. Latają również w zamkniętych pomieszczeniach. Zasięg drona wynosi 500m (wysokość) i 2000m (odległość).

Projektowanie graficzne

1Czym jest identyfikacja wizualna?
Identyfikacja wizualna umożliwia wyróżnienie firmy na rynku. Jest to system określający wizerunek firmy. W ramach identyfikacji wizualnej firmy tworzy się księgę identyfikacji wizualnej, lub częściej księgę znaku. Elementy identyfikacji wizualnej firmy to między innymi: logo, wizytówka, lub też papier firmowy. Identyfikacja wizualna to najprościej ujmując zbiór cech charakterystycznych dla konkretnej firmy, dzięki którym łatwo jest poznać dane przedsiębiorstwo.
2Czym jest księga znaku?
Księga znaku określa w formie wizualno-tekstowej zasady używania logo. Pokazuje użytkownikowi jak używać logo na wizytówkach, papierze firmowym, na stronie internetowej lub w katalogach firmowych. W księdze znaku zawarte są również informacje dotyczące budowy logo – zastosowane pole ochronne, kolorystyki i odcieni szarości, a także wersji alternatywnych znaku.
3Jaki jest okres oczekiwania na projekt i wydruk wizytówki?
Samo projektowanie wizytówek zazwyczaj zajmuje nam do 2 dni roboczych. Na wydrukowanie wizytówek należy poczekać jeszcze 1 dzień roboczy. Istnieje możliwość przesłania wizytówek pocztą.
4Ile trwa projektowanie logo?
Jak już pisaliśmy wcześniej logo to znak wyróżniający daną firmę, przez co projektowanie staje się często procesem bardzo skomplikowanym. Zazwyczaj projektowanie logo trwa około 5 dni roboczych. Kolejnym etapem jest przygotowanie księgi znaku. Ta procedura zajmuje zazwyczaj 1 lub 2 dni robocze.
5Ile czasu zajmuje zaprojektowanie i wydrukowanie banera reklamowego?
Sam projekt banera reklamowego przygotowywany jest przez maksymalnie 2 dni robocze. Czas wydrukowania materiału zależny jest od wymagań technicznych. Jeśli zdecydują się Państwo na specjalny materiał, czas oczekiwania na baner może się przedłużyć o kolejny 1 dzień roboczy.
6Katalogi reklamowe – jaki jest czas oczekiwania?
Na przygotowanie projektu folderu reklamowego potrzebujemy, w zależności od zaawansowania projektu, od 3 do nawet 10 dni roboczych. Wydruk gotowego projektu i ewentualne przygotowanie katalogów do wysyłki zajmuje nam nie dłużej niż 2-3 dni robocze.
7Gdzie mogę umieścić baner reklamowy?
Ze względu na niewielką wagę baner reklamowy można zamontować w dowolnym miejscu. Najlżejszą formą baneru jest baner drukowany na siatce MESH, która sama w sobie jest ultra lekka. Banery reklamowe możesz umieszczać na elewacjach budynków, na balkonie, lub też na specjalnym stelażu. Masz praktycznie nieograniczone możliwości. Dodatkowo możemy przygotować dla Ciebie identycznie wyglądający baner internetowy, który opublikujesz na swojej stronie www, lub też w mediach społecznościowych.
8W jakim formacie drukowane są wizytówki/katalogi reklamowe?
Format wizytówek – eurostandard, czyli 90x50mm i 85x55mm; Format katalogów reklamowych – zazwyczaj przygotowujemy foldery reklamowe w formatach A4, A5 i A6. Oferujemy także przygotowanie katalogów reklamowych o niestandardowych rozmiarach.