Think with Google – darmowe treści i narzędzia dla marketingowców

Think with Google – darmowe treści i narzędzia dla marketingowców

Niezwykle dynamiczny rozwój Internetu odmienił oblicze wielu branż. Wystarczy wspomnieć o rynku muzycznym czy filmowym, gdzie większość treści jest udostępniana bezpośrednio na urządzenie użytkownika (streaming). Dla firm, niezależnie od wielkości, globalna sieć otwiera z kolei niespotykane wcześniej możliwości dotarcia do klienta i komunikowania swoich wartości.

Reklama online to podstawa

Szczególnego znaczenia nabiera zatem odpowiednie prezentowanie treści i reklamowanie swojej działalności w Internecie. Wysoko pozycjonowana strona internetowa, konta na portalach społecznościowych i prowadzenie płatnych kampanii marketingowych to dziś niemal konieczność. Oczywiście nie każdy przedsiębiorca jest od razu ekspertem od reklamy online czy optymalizacji stron internetowych. Odczuwają to zwłaszcza mniejsze biznesy, które nie mogą pozwolić sobie na tworzenie wieloosobowych działów marketingu. Na szczęście z pomocą przychodzi gigant wyszukiwarek i jego projekt Think with Google.

Google uczy, jak odnaleźć się w Internecie

Przez wszystkie lata swojej działalności serwery Google zdążyły wypełnić się ogromną ilością informacji na temat szeroko rozumianego świata Internetu. Firma z Mountain View postanowiła, przynajmniej do pewnego stopnia, się nimi podzielić. Think with Google to miejsce, w którym można znaleźć bogatą bazę artykułów, infografik, wykresów itp. związanych z trendami marketingowymi w najróżniejszych branżach. Dodatkowym atutem są prowadzone przez Google badania ankietowe. Co ważne, artykuły i poradniki pisane są najczęściej przez specjalistów z danej dziedziny. Najnowsze informacje możemy otrzymywać bezpośrednio na maila dzięki newsletterowi.

Think with Google – Darmowe narzędzia marketingowe

Think with Google możliwości

źródło: Google

Think with Google - shopping Insights

źródło: Googl

Dzięki Shopping Insights możemy na przykład szybko zbadać zainteresowanie wybranym produktem w podziale na regiony (dostępne dla Stanów Zjednoczonych) i porównywać, jak zmieniały się trendy w czasie. Trendy Google to z kolei bardzo popularna usługa do uzyskiwania informacji o popularności danej frazy w wyszukiwarce. Dostępne filtry pozwalają bardzo dokładnie określić interesującą nas grupę odbiorców.
Display Benchmarks to z kolei propozycja dla osób zajmujących się prowadzeniem kampanii marketingowych w sieci. Pozwala na szybkie ustalenie średnich wartości rynkowych dla popularnych wskaźników, jak CTR, czy czas wyświetlania i szybkie porównanie efektów własnej kampanii.
Bardzo ciekawie prezentuje się również barometr zachowań konsumentów (Consumer Barometer). Pozwala bowiem na przeglądanie i przygotowywanie spersonalizowanych statystyk (na wykresach) dotyczących zachowań kupujących w internecie.
Listę dostępnych narzędzi zamykają Market Finder oraz Test My Site. Pierwsze z nich umożliwia poznanie potencjalnych rynków dla naszego biznesu wraz ze statystykami dotyczącymi ich potencjału marketingowego. Drugie przyda się natomiast twórcom stron, którzy zyskają informacje i wskazówki dotyczące szybkości ładowania się witryny na urządzeniach mobilnych.

Najciekawszą – i potencjalnie najbardziej przydatną – częścią serwisu Think with Google są usługi i narzędzia marketingowe.

Internet bez wątpienia otwiera okno na świat. Warto wykorzystywać jego pełny potencjał dzięki profesjonalnym treściom i praktycznym narzędziom. Zwłaszcza jeśli oferowane są za darmo przez giganta, który o globalnej sieci wie naprawdę sporo.