Odkryj więcej miejsc. Nagłówek w wyszukiwaniach Google

Co jakiś czas zmienia się wygląd listy wyników wyszukiwania w Google. Zmiany mają ułatwić nam dotarcie do informacji w jak najkrótszym czasie. Jednym z dodatków wprowadzonych przez Giganta z Mountain View jest nagłówek: Odkryj więcej miejsc.

Wyszukiwanie lokalne

Wyszukiwania mobilne obecnie stanowią większość. Nie ma w tym nic dziwnego. Prognozuje się, że w następnym roku prawie 70% populacji będzie miało smartfon. Sporą część szukanych fraz stanowią także zapytania lokalne. Bardzo często szukamy najbliższej kawiarni, sklepu spożywczego czy miejsca, gdzie możemy wyskoczyć na obiad. Fakt ten jest dostrzegają przedsiębiorcy. Gigant wśród wyszukiwarek umożliwia promowanie lokalnym firmom. Jedną z opcji jest usługa Google Moja Firma i pojawiające się na Mapach Google wizytówki. Dzięki nim w łatwy sposób można poinformować potencjalnych klientów o godzinach otwarcia, numerach telefonów itp. Użytkownicy mobilni mogą jednym kliknięciem wyznaczyć trasę  czy zadzwonić bezpośrednio do firmy. Google dąży do tego, aby ułatwiać wyszukiwanie lokalne. Dzięki geolokalizacji otrzymujemy wyniki dostosowane do naszego położenia. W przypadku urządzeń mobilnych Google korzysta z GPS, a desktopy lokalizuje poprzez adres IP.

Odkryj więcej miejsc

Dawno minęły czasy, w których różne funkcje internetowe na urządzeniach mobilnych  wzorowały się na desktopowych rozwiązaniach. Teraz to, co sprawdzi się na smartfonach przenoszone jest z czasem do wyników wyszukiwania na laptopach i komputerach stacjonarnych.

Jedną z takich funkcjonalności jest nagłówek: Odkryj więcej miejsc. Początkowo pojawiał się on jedynie w mobilnych wynikach wyszukiwania i to tylko w wersji anglojęzycznej. Z czasem trafił także na desktopy i to także w polskojęzycznej wersji. Nagłówek ten pojawia się w zapytaniach dotyczących jedzenia i ludzi. Jednak opcja ta nie wyświetla się przy każdym zapytaniu dotyczącym tej kategorii, jest to pewien dodatek.


Jak to działa?

 

Pod nagłówkiem Odkryj więcej miejsc wyświetla się widżet w formie karuzeli, tak dobrze znanej z mediów społecznościowych. Użytkownik ma do wyboru kilka, najczęściej 9 propozycji, które pasują do wpisanego zapytania. Przykładem mogą być wyniki wyszukiwania dla frazy: pizza. Wyszukiwarka Google proponuje kilka kategorii przykład: tu jedzą miejscowi, tanie miejsca dla grup czy przekąski. Kliknięcie na jedną z propozycji powoduje przejście do Google Maps.

Nagłówek Odkryj więcej miejsc przykuwa uwagę i jest świetną propozycją dla użytkowników. Przedsiębiorców zaś powinien przekonać do lokalnego promowania swojej firmy.